Saboterer stiene i Askerområdet - igjen

Stisyklister i Asker er oppgitt over det de opplever som gjentatt og bevisst sabotasje av den dugnaden som legges ned for å åpne og vedlikeholde stier.

Sist oppdatert: 21. mai 2021 kl 08.23
Sabotasje av stier i Asker
SABOTASJE: Jarle Tuvsjøen i Asker er lei av å finne trær og greiner som er dratt tilbake inn på stiene han og andre har ryddet. Foto: Jarle Tuvsjøen
Lesetid: 3 minutter

Jarle Tuvsjøen fra Asker har bodd i området i over 20 år, og det er ikke første gang han opplever at noen saboterer den dugnaden som legges ned for å rydde og vedlikeholde stiene. 

Akkurat nå er det stiene i Vardåsen som har vært gjenstand for sabotasjen, men tidligere har han observert liknende hærverk på stier i Kjekstadmarka. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen