Håpet på 30 jenter, fikk over 120

Guidede turer, eget forum og fellesskap: Slik senker Drammen Enduro terskelen for jentene.

Sist oppdatert: 6. juni 2019 kl 07.00
Jo flere, jo bedre: Drammen Enduro lanserte et jenteprosjekt med håp om å få 30 medlemmer til gruppa. Nå er de over 120. Foto: Linda Lønmo
Jo flere, jo bedre: Drammen Enduro lanserte et jenteprosjekt med håp om å få 30 medlemmer til gruppa. Nå er de over 120. Foto: Linda Lønmo
Lesetid: 3 minutter

– Vi vet det er mange jenter og damer som sykler sti og enduro, men det er ikke mange som deltar på ritt. Det vil vi i Drammen Enduro gjøre noe med, for det er så hyggelig når mange er med, sier Linda Lønmo, som er ansvarlig for jenteprosjektet i Drammen Enduro. 

Målet er å få 35 damer til start på Drammen Enduro 29. juni, fordelt på hovedrittet og funduro-arrangementet. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen