Åpnet ny sykkelpark på Siggerud

Innviet nye hopp, dropp, klopper, balansehindre og pumptrack til første trening i Sørmarka Stisykkelklubb.

Sist oppdatert: 31. mai 2018 kl 16.11
Tirsdag ble den nye sykkelparken på Siggerud innviet. Foto: Cato Symrebu
Tirsdag ble den nye sykkelparken på Siggerud innviet. Foto: Cato Symrebu
Lesetid: 3 minutter

NOTS Follo og dugnadsgjengen i den nystartede stisykkelklubben Sørmarka Stisykkelklubb har stått på siden snøen gikk for å få på plass det nye ferdighetsanlegget på Siggerud til første trening for den nystartede ungdomsgruppa i klubben på tirsdag.

En av de viktigste prioriteringene til den nye sykkelgruppa Sørmarka Stisykkelklubb var å bygge et permanent anlegg for sykling. Møte og befaring med skogbestyrer i Ski kommune ble unnagjort i fjor høst, og klubben fikk tillatelse til å anlegge en ferdighetsbane i tilknytning til restene av den gamle BMX-banen bak Siggerudhallen.

Allerede abonnent?  

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen