HVOR?
  • Kommune: Elverum
  • Lengde: 0-10 km
  • Tidsbruk: ikke angitt
  • Vanskelighetsgrad: 1. lett

Rutebeskrivelse

Kompisrunden er en gammel og klassisk stirunde i Elverum, merket på slutten av nittitallet av Kjell Erik Kynstad og Odd Erik Farstad. Den er småkupert med masse svinger og kryss, og går i området som kalles Løvbergesmoen (nær Trysilveien). 

Dette er en glimrende runde hvis du vil bare ta en kjapp spinn på sykkelen, eller vil prøve stisykling for første gang. 

  • Vanskelighetsgrad: 1 – veldig lett

  • Lengde: Ca. 6 kilometer

  • Høydeforskjell: Ca. 40 meter

  • Startpunkt: Parkeringsplass ved Trysilveien (RV 25) eller Strandbygda skistadion (Søbakken).

GPS-spor til alle turene finner du på gps.terrengsykkel.no. Disse kan du laste ned og se nærmere på. Har du en GPS med kartvisning, kan du følge sporet når du sykler.

Stien er merket med røde kryss og/eller bånd på trestammene. Følg disse fra parkeringsplassen i en loop. Merkingen er etter klokken, så sykler du motsatt vei vil ikke merkingen være synlig.  

Kompisrunden egner seg godt som utgangspunkt- eller i forbindelse med en lengre tur. Den er også en perfekt som treningsrunde, hvor du kan ta tiden og sammenligne deg med andre. 

Her er det også masse stier på tvers av løypa, så du kan fint bare stoppe her og sykle rundt på flytstier uten å følge en bestemt tur.

Hvis du ønsker å sykle andre turer i området, har vi her noen anbefalinger til stisykkelturer som vi har syklet selv.

Oversiktskart over Elverum med inntegnet rute. Fra Stisykling i Norge.
Oversiktskart over Elverum med inntegnet rute. Fra Stisykling i Norge.