/ Sykler

Test av Pearl Izumi X-Project sykkelsko

Pearl Izumis nyeste sko skal kombinere en rittskos tråkkeffektivitet med en stisyklingsskos gangbarhet. Kan du få både i pose og sekk?

Sist oppdatert: 16. oktober 2012 kl 12.26
STIV OG MYK: X-Project-skoene til Pearl Izumi kombinerer en stiv karbonsåle med myke soner i forfot og hæl.
STIV OG MYK: X-Project-skoene til Pearl Izumi kombinerer en stiv karbonsåle med myke soner i forfot og hæl.
Lesetid: 7 minutter

Det går med en gang an å si at Pearl Izumi ikke akkurat utviser enorm kreativitet når det kommer til å gi sin nye baby navn. Bruken av X både i navn og utforming av den nye skoen følger i en lang tradisjon de siste årene. Men navnet skjemmer igjen sies det, så vi skal la det ligge.

Det er en kjent sak at Pearl Izumi for å få år siden ble kjøpt opp av storprodusenten Shimano. Likevel lover Pearls sko-ansvarlige Tony Torrance at det ikke er noe større samarbeid mellom Shimano og Pearl når det gjelder utvikling av sko. Pearl har hatt frie tøyler med utviklingen av X-Project, selv om de dels har vært opptatt av å lage en sko som ikke finnes lik til i Shimanos kolleksjon. Japansk-amerikanske Pearl Izumi har jo rett og slett forsøkt å lage en sko som det ikke finnes maken til i noens skokolleksjon.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Test av Pearl Izumi X-Project sykkelsko | TERRENGSYKKEL.NO