Treseng og Gässler blir historiske i Offroad Finnmark

Totalhavari og sjukdom til tross, Treseng og Gässler ligger an til å bli tidenes første rene damelag til å gå i mål på OF700.

Sist oppdatert: 2. august 2018 kl 18.38
Linda Treseng og Nina Gässler har så langt ikke hatt flaks på sin side, men leder likevel dameklassen i OF700 med solid margin og ligger på andreplass sammenlagt. Foto: Morten Broks
Linda Treseng og Nina Gässler har så langt ikke hatt flaks på sin side, men leder likevel dameklassen i OF700 med solid margin og ligger på andreplass sammenlagt. Foto: Morten Broks
Lesetid: 3 minutter

Ikke bare leder de to villmarksveteranene dameklassen i det 70 mil lange OF700, Linda Treseng og Nina Gässler ligger også på andreplass uansett klasse når cirka ti mil gjenstår. 

Tre damelag la ut på OF700 mandag kveld, men det skotske damelaget Team Wild Women måtte bryte etter cirka et døgn. Den ene av rytterne slet med kneskade og kunne ikke fortsette fra sjekkpunktet i Kautokeino. Dermed var det bare to lag igjen: Linda Treseng og Nina Gässler i Team Ishavskraft og det lokale damelaget med Ruth Cecilie Jakobsen og Linda Isaksen.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen