NY SYKKELHJELM: POC Kortal Race Mips og Devour sykkelbriller lanseres i dag. Foto: POC
Lesetid: 2 minutter
Den svenske produsenten POC har i en årrekke levert beskyttelsesutstyr til sykling, og da spesielt hjelmer. Nå er de ute med en ny terrengsykkelhjelm, like etter lanseringen av den spesielle POC Omne Eternal-hjelmen med integrert lys.
Hjelmen heter Kortal, og kommer i form av modellene Kortal, og Kortal Race MIPS. Dette er det du trenger å vite om den nye sykkelhjelmen:
Ny MIPS
Den nye Kortal Race MIPS-hjelmen har en ny versjon av MIPS-systemet, som kalles MIPS Integra. Det nye med dette, er at lav-friksjonslaget som skal bidra til å redusere hodeskader, er integrert i hjelmen, i motsetning til å ligge utenpå.
Dette skal gi designerne større frihet til å jobbe både med ventilasjon og passform av sykkelhjelmen(e). Putene ligger dermed utenpå MIPS-laget i hjelmen. POC er den første hjelmprodusenten til å ta i bruk dette.
Sikkerhet både her og der
Kortal Race, som er basert på Tectal-hjelmen, kommer også med et visir som er designet for å gi etter ved sammenstøt, også dette for å redusere muligheten for skader. I tillegg er hjelmen utstyr med en NFC-brikke. Dette er en brikke som elektronisk lagrer informasjonen din, slik at redningspersonell lett kan få tilgang til kritisk informasjon ved en ulykke.
I tillegg har hjelmen en Recco-brikke. Recco-brikkene er kanskje mest kjent i vinter-sammenheng, hvor brikkene er sydd inn i jakker og andre klesplagg, slik at letemannskaper lettere skal kunne finne en person i snøskred.
FRESHE FARGER: Den nye Kortal-sykkelhjelmen kommer i flere farger, også den velkjente POC-oransjevarianten. Foto: POC
POC Kortal Race/Race MIPS sykkelhjelm
Vekt:
Kortal Race Mips S - 390g, M - 390g, L- 470g
Kortal - S - 360g, M - 380g, L- 440g
Pris:
Kortal Race MIPS: 250 EUR
Kortal: 200 EUR
I samme vending lanserer også POC nye sykkelbriller. Disse heter Devour, og som vi har sett fra POC tidliger er de designet for å gå sømløst i ett med hjelmen.
POC DEVOUR: De nye sykkelbrillene er designet for å passe godt med POC-hjelmer. Foto: POC
Devour-brillene ser ut til å ha et ganske så bredt synsfelt, og POC skriver i sin pressemelding at disse like gjerne kan brukes på landeveien som i terrenget. Både stenger og nesepute kan justeres, og glassene kan byttes ut.
Brillene oppgis å koste 250 EUR, og kommer med et ekstra sett klare glass.
POC DEVOUR: Dette er de nye sykkelbrillene fra POC
Allerede abonnent?
Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin
*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.
Er du under 28 år?
Da får du halv pris på Fri Flyt.
Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.
Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.