X2-festivalen med sykkel på programmet

X2-festivalen i Volda og Ørsta utvider med freeride- og utforsykling. Festivalen starter i dag og varer helga ut.

Sist oppdatert: 22. april 2010 kl 00.00
Foto: Trond Erik Kupen
Foto: Trond Erik Kupen
Lesetid: 1 minutter

Arrangøren skriver i en pressemelding om Xbike som debuterer i år.

Xbike arrangeres for første gang i år, og var tenkt som en uhøytidlig samling for sykkelinteresserte på søndagen. Den går fortsatt som planlagt, men etter litt diskusjoner blir nå også Xbike en ekte konkurranse med tidtaking.

Løypa

Deltakerne møtes på Høgskulen i Volda klokka 10. Der blir det registrering og gjennomkjøring, før det hele tråkkes i gang klokka 12.Det blir ca 30 minutter gange fra bommen på vegen opp til Prestesetra, til startpunktet på stien Snauderåsa. Det er denne stien som sykles ned igjen.

X2-festivalen

X2-festivalen er en fem år gammel festival på Sunnmøre. Den begynte først som en skifestival, men har nå blitt utvidet med nye idretter for hvert år. I år teller festivalen hele ni grener, og brattsykkelkonkurransen Xbike er en av tre nykommere.Påmeldingen forgår på www.eksponert.no, eller ved sjekk inn av deltakere i BK, torsdag klokka 20.00.Les mer på www.x2ski.no

Publisert 22. april 2010 kl 00.00
Sist oppdatert 22. april 2010 kl 00.00
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen