Vintersjekk: Lars Granberg

I fjor var Lars Granberg bare to minutter unna seieren i Terrengsykkelrittet. Nå vinterstid legger han ned timer på sykkelsetet for å kunne stå på toppen av pallen på Haraløkka i slutten av mai.

Sist oppdatert: 23. januar 2014 kl 00.00
Ferdig mann: Lars Granberg har ingen problemer med å gå i kjelleren på jakt etter en god prestasjon.
Ferdig mann: Lars Granberg har ingen problemer med å gå i kjelleren på jakt etter en god prestasjon.
Lesetid: 2 minutter

Så, Lars Granberg, hva driver du med om dagen?– Trenar rævva av meg for å bli sterkare enn eg var ifjor! Samtidig som eg prøvar å halde meg ajour med skulen.Hvordan takler du en snøfattig vinter? Inspirerer det til sykling, eller savner du langrensskiene?– Som vestlending er eg vant til snøfattige vintrar, så det går jo greit. Men samtidig likar eg skikkeleg kvit vinter, så ein god halvmeter snø meir enn det er no hadde ikkje skada! Så lenge det ikkje er for kaldt går det fint å sykle ute, men langrenn er jo også ei fin treningsform.Hva er favoritt-treningsøkta på denne tida av året?– Det må nesten bli 5-6 timar på ski i knallfint vinterver i Nordmarka! Både i perfekte maskinpreppa løyper, samt scooterspor og "gammaldagse" skogsløyper.    Hvilke ritt ser du fram til i år, og hvorfor?– Det er fleire, men eg må trekke fram Terrengsykkelrittet og NM maraton. Terrengsykkelrittet fordi det er eit av dei tøffaste og mest krevande ritta og eit godt resultat der gir høg prestisje innad i miljøet. NM fordi det er NM. Ellers kvalifiserte eg meg på seinsommaren ifjor til VM maraton som går i Sør-Afrika til sommaren, så eg vil også gjere eit bra ritt der.Du var skrekkelig nære førsteplassen i Terrengsykkelrittet i fjor, får vi se deg på toppen av pallen i år?– Ja!Hvem blir dine sterkeste konkurrenter i maratoncupen i år? – Det blir nok dei same som var i toppen ifjor vil eg tru. Også håpar eg Lars Ragnar Manengen kjem tilbake i godt gammalt slag! Hva skal du sykle på i år, store (29) eller små (27,5) hjul?– For det meste på store hjul på Fuji SLM 1.1, men det vil nok bli nokre timar på Birk 275 Elite også. Og til slutt, VM på Hafjell i år, hva gjør Lars Granberg da?– Tipper eg er på Hafjell!

Publisert 23. januar 2014 kl 00.00
Sist oppdatert 23. januar 2014 kl 00.00
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen