Utflukt til Kinnekulle

Våren har kommet, og tidenes første utenlandsUtflukt ikke er langt unna. Bli med terrengsykkel.no og happymtb.org til Kinnekulle i begynnelsen av juni!

Av: Truls
Sist oppdatert: 20. april 2005 kl 11.37
Episk sykling på tørre stier hos broderfolket.
Episk sykling på tørre stier hos broderfolket.
Lesetid: 2 minutter

Våre svenske venner i happymtb.org arrangerer 4.-6. juni utflukt til området Kinnekulle vest for Vänern, og terrengsykkel.no's lesere er invitert. Deler av terrengsykkel.no-redaksjonen skal dit, og vi håper selvsagt at flere har lyst til å delta på denne skandinaviske terrengsykkelforbrødringen.

Program?

Lørdag 4. juni: Syklingen starter klokken 12.15, og oppmøtested er grusplassen/parkeringen utenfor Kinnekulle Camping. Grilling når turen er ferdig.

Søndag 6. juni: Den store turen. Avferd klokken 12.15 fra grusplassen. Minst to grupper som sykler ulike runder - den raske gruppen sykler med-sols, den sakte sykler mot-sols. Stor lunch når vi møtes. Etter turen blir det Grillning og Swapmeet på campingen. På Swapmeet kan man bytte gamle hyllevarmere mot andre hyllevarmere.

Mandag 6. juni: Sykling rundt Kinnekulle. Start klokken 09.45 på grusplassen. Pizza i Götene etter endt tur. Dersom man skal reise hjem denne dagen, må utsjekking på campingen skje før klokken 12.00.

Terreng?

Jadda. De har fint terrengsykkelterreng(!) i Sverige også. Og Kinnekulle kan by på utfordringer for de fleste. Turen rundt Kinnekulle er relativt lettsyklet, men tar likevel omtrent 6 timer å fullføre i moderat tempo. Både du og sykkelen din bør være forberedt på å være ute så lenge på snille stier med få stigninger. Husk mat og drikke. Det er forøvrig mulig å fylle vann underveis.

Happymtb.org finner du mer informasjon om turene i området. Der finnes det også et godt kart over "kullen".

Hvor?

Turene finner sted i det naturskjønne området Kinnekulle i Götene Kommun. Kinnekulle ligger omtrent 300 kilometer fra Oslo.

Sove?

 

Overnatting er planlagt på Kinnekulle camping i Hällekis, men det er også mulig å ta inn på Vandrarhem eller hotell i Götene. Den enkelte ordner overnatting og reisemåte selv. Bruk Kinnekulle-tråden på Arena, for å organisere reisefølge, transport og overnatting. Etter sigende så er vandrerhjemmet på Falkängen i Hällekis fullt, men som svenskene sier: "Något dansbandstjosan så det är ingen konfliktgrupp i varje fall".

Forøvrig må man være medlem av Sveriges Camping- & Stugföretagares Riksorganisation (SCR) for å sette opp telt eller campingvogn. Å leie hytte går visstnok fint uten medlemsskap.

Publisert 20. april 2005 kl 00.00
Sist oppdatert 20. april 2005 kl 11.37
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen