Utflukt 2002: Skeikampen

Alle som ikke allerede har krysset av Utflukt 2002 i kalenderen, må merke seg 17. og 18. august: Da inviterer vi til fjellsykling på Skeikampen i Gausdal.

Sist oppdatert: 11. juli 2002 kl 10.48
Å så fint: Når sola skinner er det faktisk nesten ikke grenser for hvor fint det blir på Skeikampen. Her er redaktøren ute med BOB-tilhenger på slep.
Å så fint: Når sola skinner er det faktisk nesten ikke grenser for hvor fint det blir på Skeikampen. Her er redaktøren ute med BOB-tilhenger på slep.
Lesetid: 3 minutter

Denne helga inviterer terrengsykkel.no-redaksjonen alle våre lesere til et aldeles uformelt terrengsykkeltreff på Skeikampen i Gausdal - snaut fire mil nord for Lillehammer.

Fjellområdet rundt Skei byr på et fint nett av singletrack, og er midt i blinken for alle som liker seg på smale stier til fjells. Stiene er godt etablerte, og det er få partier som krever gåing.Her snakker vi om vaskeekte singletrack, lettkjørt og underholdende.

Upretensiøs fjelltur

Ideén bak Utflukt 2002 er såre enkel: En laidback samling for terrengsyklister som klarer seg uten noe fullpakket arrangementsprogram. Dette er ikke noen festival, det er heller ikke noe sykkelritt – det er kun en upretensiøs fjelltur bare for moro skyld.

Til Utflukt 2002 kan du komme for å treffe likesinnede, skravle sykkel så mye du orker, kanskje selge de gamle delene du har liggende, kikke litt på nye sykkelfilmer – og først og fremst sikre deg noen nydelige timer på sti.

Sliter du med å justere dempegaffelen din? Får du ikke justert bremsene skikkelig? På Utflukt 2002 kommer det folk du kan utveksle tips og erfaringer med - og har du noe du vil selge, så ta det med opp.

terrengsykkel.no har også invitert flere små importører av highend-sykler, og oppfordret dem til å ta med demosykler oppover. Rett og slett for at flere skal få mulighet til å se og prøve sykler som ikke finnes ute i butikkene - men som likevel er tilgjengelige i Norge.

Foreløpig er Dunkedalen Import klare - og dukker opp med Turner for prøvesykling, vi oppdaterer så snart flere bekrefter 100 prosent.

Lite show, men mye moro

terrengsykkel.no drives av entusiaster på fritida, og vi har rett og slett ikke kapasitet til å rigge opp noe kjempearrangement. Likevel vil vi gjerne få med oss folk ut i et fantastisk fjellområde, og skape et møtested som handler mer om pur sykkelglede enn tidtaking og treningsprogrammer.

Det beste er å være på plass fredag kveld, siden de guidede fellesturene starter tidlig lørdag formiddag. Vil du heller sykle på egen hånd, er det selvsagt bare å legge avgårde. Vi kan godt peke ut noen tips på kartet hvis du ønsker det.

 

Her kan du bo

Skeikampen ligger i Gausdal kommune like vest for Tretten i Gudbrandsdalen, 220 km nord for Oslo og 38 kilometer nord for Lillehammer.

Overnatting fikser du selv, basen blir på Skei Appartement - der du kan leie 6-sengers hytter for 700 kroner pr døgn. Det er til sammen over hundre senger her, men det lønner seg å bestille nå. Telefon: 61 22 85 18.

Det finnes også flere hoteller, hytter og leiligheter å velge blant like i nærheten av Utflukt-basen:

Skeikampen Fjellandsby: Telefon 61 22 80 00 Skeikampen Høifjellshotell: Telefon 61 28 50 00Gausdal Høifjellshotell: Telefon 61 05 51 50Skei Seter: Telefon 97 00 09 07Austlid Fjellstue og Hytter har leiligheter og hytter til gunstige priser, fire kilometer vest for selve Skeikampen. Telefon 61 28 50 50.

Mer informasjon om Skeikampen får du på www.gausdal.com.

Er du med?

Send oss gjerne en bekreftende mail på redaksjon@terrengsykkel.no så vi får sånn omtrent peiling på hvor mange som kommer.

Ha en fortsatt god sommer! Vi sees på Skeikampen!

Publisert 11. juli 2002 kl 00.00
Sist oppdatert 11. juli 2002 kl 10.48
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen