Unge terrengsyklister på Romeriksåsen

Romeriksåsen Sykkelklubb arrangerte i helga terrengsamling for landets 13-16 åringer. Oppmøtet var over all forventning

Sist oppdatert: 26. oktober 2011 kl 09.31
LØPETUR:  På søndagen tok hele kurset seg en joggetur. Noen måtte reise hjem tidlig, og fikk ikke vært med på bildet.
LØPETUR: På søndagen tok hele kurset seg en joggetur. Noen måtte reise hjem tidlig, og fikk ikke vært med på bildet.
Lesetid: 1 minutter

Tekst: Lars Frederic NordbakkenFoto: Lena Øverbye og Odd-Henning Rinden

Hele 73 ryttere, fordelt på 22 klubber, deltok på den to dager lange samlingen som ble avholdt i Gjerdrum.

Fokusområde for helga var teknikk og å ha det sosialt, noe som falt i smak hos de unge terrengsyklistene. Ole Hem, Fredrik Fang Liland og Karl Henrik Nordbakken, alle med en fortid i arrangørklubben, stilte som instruktører i tillegg til norgesmester Ole Christian Fagerli. Sistnevnte holdt også et times langt foredrag om hva som skal til for å bli god, litt om seg selv og laget, fokusområder ungdommene bør vektlegge, samt viste bilder og videoer fra årets sesong.

Kyndig veiledning

Deltakerne ble delt inn i fire grupper med hver sin instruktør. På treningsøktene ble det lagt opp til stikjøring i Romeriksåsen med diverse øvelser underveis, hvor man stoppet opp og diskuterte sporvalg, fikk veiledning og tips av gruppens instruktører.

Arrangørklubben hadde sammen med trenere og ledere fra andre klubber i Østlandsområdet et kort oppsummerings- og planleggingsmøte etter endt program søndag ettermiddag, og det var stor stemning fra både ryttere og ledere for en gjentakelse av suksessen neste høst. Mest sannsynlig vil dette bli helgen etter høstferien.

Publisert 26. oktober 2011 kl 00.00
Sist oppdatert 26. oktober 2011 kl 09.31
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen