Vi kårer i høst ukentlige vinnere av stiguidekonkurransen. Av de fire første vinnerne trekker vi en månedspremie. I tillegg til at ukesvinnerne også vinner premie, for tiden er det sykkelbriller fra BBB som er premien til ukesvinnerne.
For at stiguiden din skal komme med i vurderingen må den inneholde beksrivende tekst, GPS-logg med link fra GPSies og et par beskrivende bilder.Den andre stiguide-vinneren oppfyller disse kravene. I tillegg har stiguiden et fint lite videoklipp som også bidrar til ytterligere motivasjon til å dra og prøve turen.
Briller i premie
Guiden til Gjelleråsen er vår andre vinner. Eirik Gs turforslag ser ut som en flott tur man kan rekke etter jobb.
– Turen starter helt øverst ved parkeringsplassen i Stovnerbakken - også kalt Danseplassen. Her sykler du 10-20 m på lysløypa før du tar rett høyre ned den blåmerka stia og over bro nederst i dumpa. Nå går det oppover i 2 km langs svaberg på brei blåmerka sti helt til du er på toppen av Gjelleråsen. På veien har du mer eller mindre utfordrende crux og en svært så lekker gapahauk ved navn Kjerringfri. :-)
Skriver Eirik i guiden.
Eirik vinner et par BBB-sykkelbriller fra Deler AS som premie.
Har du flere stiguider i ermet? Rist ut et par ruter så blir du med i konkurransen om fine premier. Alle som legger ut stiguider som oppfyller kravene til bilder og GPS-funksjonalitet er også med i trekningen om bonuspremier utover høsten.
Se kart over stien nederst på siden.