Det er vår i luften når TERRENGSYKKEL nr. 3 kommer i salg 11. april, og mange ønsker å ta ut sykkelen.
Vi har i den anledningen trykket en tre-siders artikkel om hvordan best komme i form til sommeren. Da er det også greit å kunne justere bremsene og bytte klosser for ny sesong.
Vi har testet fire 100mm fulldempere som kan brukes til både ritt, mosjon og sti. I Profil går tett på Anita Ager Wick i profil, nordens beste kvinnelige utforsyklist og Sassy Girl Camp gründer. Vi inspirerer leserne i en seksdagers reise gjennom Alpene med Hans Rey og Thomas Frischknecht.
Vi mener også at leserne bør oppdage Oppdal, hvor det finnes en utforløype som holder WC-standard, og stiene som strekker seg innover fjellet. Drar du ofte til Stryn for å kjøre ski om sommeren? Ta med sykkelen, det er masse fete stier der også!
Er du teknisk interessert, så leverer vi en firesiders meget omfattende artikkel om 10 bakdempere og hvordan de fungerer.
Også dette nummeret av TERRENGSYKKEL er ment å inspirere leserne til å komme seg opp av sofaen og ta sykkelen fatt, det er ingen grunn til å la være, sier Trond Vidar Olsen, redaktør av TERRENGSYKKEL.
TERRENGSYKKEL selges hos Narvesen fra i dag og koster 49 kroner. På eksponert.no kan du tegne årsabonnement (4 utgaver) for 139 kroner.
Abonnement
Det fins flere forskjellige tilbudspakker på TERRENGSYKKEL. For å se en oversikt over disse på Fri Flyts nettbutikk eksponert.no, klikk her!
På samme side kan man også bestille tidligere publiserte utgaver av bladet.