Tekst: Elin Flaglien
I skadefraværet til både 2010-vinner Cam Zink, og andremann Gee Atherton, ledet Sorge allerede etter første run, pushet enda hardere i finalen og knuste all tvil om at årets tittel tilhørte ham. Mange av kjørerne varta opp med nye linjer og elementer, og kanadiseren kjørte proppfull av selvtilitt. Leverte en no-handed drop i starten av løypa, et stort superman-hopp og en backflip step-down.
Franske Antoine Bizet fikk det tungt på starten av sitt run, men kom sterkt tilbake i andre. Her kjørte han en vanskelig og rask linje på toppen av løypa, og dundret inn til andreplass.
Favorittene Brandon Semenuk og Darren Berrecloth hadde ambisiøse planer for sine run, men klarte ikke å følge opp. Dermed kunne Sorge flagge høyeste, og smykke seg med tittelen.
Les mer om konkurransen her.
Finaleresultater:
1. Kurt Sorge2. Antoine Bizet3. Logan Binggeli4. Andreu Lacondeguy5. Tyler McCaul6. James Doerfling7. Cameron McCaul8. Thomas Vanderham9. Kyle Strait10. Kyle Norbraten
Finalerunet til Sorge: