Søndagstur i Nordmarka

Fellesturene fortsetter: Nå på søndag 28. september er det duket for real langtur i Nordmarka med møteplass Sognsvann klokka 11:00.

Sist oppdatert: 25. september 2003 kl 17.00
Kamphaug: Akkurat passe bredt.
Kamphaug: Akkurat passe bredt.
Lesetid: 2 minutter

Vi kjører en loop på fem etapper, og du kan hoppe over på grus mellom hver av dem hvis du må tidligere hjem. Totalt regner vi med at hele turen vil ta fire-fem timer, men det er altså lett å gi seg når det måtte passe underveis.

Værmeldingene ser meget lovende ut, men dersom det skulle bli aktuelt med skybrudd, tyfon eller blå Swix, så feiger vi ut og kommer sterkere tilbake en annen gang.

Ruta er beskrevet i denne tråden på diskusjonsforumet - og går slik:

  •  Start ved kiosken på Sognsvann

  •  Grusvei til Svartkulp og inn Ankerveien

  •  Sti opp til Ullevålseter

  •  Grusvei ned til Skjærsjødammen

  •  Sti over Kamphaug til Gåslungen

  •  Litt grusvei bort til stien på østsida av Øyungen

  •  Sti fra demningen på Øyungen opp til Fagervann

  •  Sti over høgda og ned til Skjærsjøen

  •  Grus opp til Ullevålseter og Skjennungstua

  •  Sti ned til Frønsvollen

  •  Sti ut og ned Vettakollen.

Fra bånn av bakken på Vettakollen fortsetter vi på sti ned til Rikshospitalet - mens de som vil tilbake til Sognsvann tar grus/kjerrevei rett bort dit fra Båntjern.

Dette er et godt stykke med sti, så ta med niste og godt med drikke. Dette blir ingen kondisjakt, men teknisk utfordrende skogssykling i forhåpentligvis jevnt og humant tempo. Runden har enkelte strie klatringer, men lokker også med flere lekre nedkjøringer - og passer best for de som har litt erfaring fra før.

Vi sees ved bommen/kiosken på Sognsvann søndag 11:00.

Dette blir bra serru!

Publisert 25. september 2003 kl 00.00
Sist oppdatert 25. september 2003 kl 17.00
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen