På lørdag avgjøres årets Nissan Qashqai Challenge i London. Freerideserien har tiltrukket seg mye publikum og de beste syklistene i verden.
Fem syklister kjemper om sammenlagtseieren etter gode plasseringer i München for to uker siden. Blant disse er Trond Hansen. Bergenseren vant kvalifiseringskonkurransen i Milano i slutten av april og kom på andre plass i München.
I München vant det unge stjerneskuddet fra Sverige, Martin Söderström. Martin er blant favorittene til å hente hjem seieren også i London.
De tre andre som med topp sykling i London kan vinne sammenlagt er: Brandon Semenuk, Lance McDermott og Sam Pilgrim.
Nytt i år er at hver syklist får tre runs i finalen. Av disse teller de to beste. Dette har ført til at stødig og solid sykling er viktigere enn i fjor der bare det beste runnet talte. Trond Hansen har vist styrke og vært jevnt god i flere av konkurransene.
Vi kommer tilbake med mer om konkurransen i London nærmere helgen.
Den som vinner sammenlagt i Nissan Qashqai Challenge kan innkassere 40 000 Euro. Vinneren av konkurransen i London casher inn 8000 Euro.
Startlista for konkurransen i London
Darren Pokoj AUS
Andi Brewi AUT
Brandon Semenuk CAN
Kurtis Sorge CAN
Mitchel Chubey CAN
Mischa Breitenstein CH
Damjan Siriski CZE
Andreu LacondeguyESP
Christopher Hatton FRA
Amir Kabbani GER
Andi Wittmann GER
Benny KorthausGER
Trond Hansen NOR
Bartek Obukovicz POL
Martin Söderström SWE
Dan Atherton UK
Gee Atherton UK
Grant Fielder UK
Lance McDermott UK
Sam Pilgrim UK
Adam Hauck USA
Alex Reveles USA
Andrew Taylor USA
Cameron McCaul USA
Cameron Zink USA
Greg Watts USA
Jamie Goldman USA
Phil Sundbaum USA
Paul Basagoitia USA
Tyler McCaul USA