Ola Kjøren har satt kursen sydover, og sammen med resten av Team Herbalife 24 Raumerrytter kommer kan til å tilbringe påsken i den franske byen St. Raphael. Etter et sykdomsavbrekk tidligere i vinter, som gjorde at han ikke fikk syklet Andalucia Bike Race, er trønderen tilbake i form og klar for sesongstart. Han er likevel glad for at det er en stund til de viktigste rittene. Vi stilte fjorårets overlegne norgescupvinner fem kjappe spørsmål.
I løpet av de siste årene har norgescupen fått flere nye øvelser, som sprint og tempo. Hva synes du om det?- Det er bra at det er flere typer ritt i cupen, for det gir morsomme innslag. Man må takle flere disipliner godt for å kunne hevde seg sammenlagt. Sprint er jo også relevant trening med tanke på at det er verdenscupritt i sprint, itillegg til VM.
Du var overlegen i norgescupen i fjor. Kommer du til å prioritere cupen i år?- Jeg kommer ikke til å prioritere cupen veldig høyt, men jeg kommer vel til å kjøre de rittene som passer når jeg er hjemme. Jeg har ikke planlagt norgescupsesongen så nøye enn så lenge, men jeg kommer til å prioritere de rittene som har UCI-status. Norgescupen er uansett super trening inn mot de viktigste og største rittene i løpet av året!
Kommer du til å være like overlegen denne sesongen som i fjor?- Det er aldri lett å være overlegen i et sykkelritt, og i år tror jeg at det er mange som kommer til å kjempe om topplasseringene i norgescuprittene!
Du ble syk da du skulle sykle Andalucia Bike Race, og dermed ble sesongstarten utsatt. Når er første ritt?- Sesongstarten kommer til å bli i slutten av mars i Frankrike. Der skal jeg sykle ritt i den franske cupen. Laget har akkurat ankommet huset vi skal være i de kommende to ukene. Jeg tror det kommer til å bli en god samling, og en fin innkjøring mot det første rittet 29. mars.
Hvordan synes du formen virker?- Formen virker helt ok, men jeg er glad for at det er en stund til første ritt og enda lenger til de aller viktigste rittene!