– Det nye hoppet er helt sykt. sier Terje Nylende. Vi var ganske nervøse allerede da vi begynte og bygge det. Da vi var ferdige tenkte vi bare: "Hva er det vi har gjort?". Du har god tid til og nyte utsikten mens du er i lufta.
Terje Nylende fikk være først over det nye store hoppet i NC-løypa i Vangslia og unge Nylende var godt fornøyd med å være første mann ut.
– Det var veldig gøy og være førstemann over hoppet, normalt sett er det Øyvind Mæhle som er testkanin på slike ting. Jeg bestemte meg bare for å gå for det, men jeg skal innrømme at jeg skalv ganske bra både før og etter jeg hadde hoppet første gang.
Eldre og mer rutinerte Øyvind Mæhle tok det med stor ro at han ikke fikk førstehoppet:
– Hoppet er fegt skummelt. Neida, hoppet er sykt chill, enkelt og greit. Sier han.
Den nye løypa i Vangslia skal ha en vinnertid på rundt 3 minutter og byr på fin flyt og flere store hopp.
– Løypa er sinnsykt artig, den er ikke så veldig teknisk men har mange highspeed partier og ikke minst fete hopp. Det blir en norgescup som er verdt og få med seg! Forteller Terje Nylende.
– Løypa har ekstremt god flyt, og det er godt å se at alt arbeidet har gitt resultater, i form av ei fet løype, samstemmer Øyvind Mæhle fra Oppdal.