Olav Fjære på pallen i Sverige

Olav Fjære fra Tønsberg kom på tredjeplass i dirtkonkurransen Åre Send It. Ikke overraskende gikk seieren til Martin Soderstrom, mens Linus Sjoholm tok andreplassen.

Sist oppdatert: 29. august 2009 kl 21.21
ANDREPLASS:  Lars Ragnar Manengen var involvert i alt som skjedde i teten i Birkebeinerrittet. Arkivfoto
ANDREPLASS: Lars Ragnar Manengen var involvert i alt som skjedde i teten i Birkebeinerrittet. Arkivfoto
Lesetid: 1 minutter

Olav Fjære var eneste utøver som tok det største hoppet. Hoppet lå litt på siden av resten, noe som gjorde at han kun fikk et hopp i hvert run.

- Jeg ble overrasket over tredjeplassen, for jeg valgte en annen linje enn resten. Mange av hoppene var for krappe for meg, jeg liker store hopp bedre, forteller Olav.

Olav sikret tredjeplassen med flipwhip og double tailwhip. Han sier selv at dette er hans første ordentlige pallplass. På fjerdeplass kom nok en nordmann, Adrian Tell.

Åre Send It ble arrangert første gang i år. Eventet ble innledet torsdag med photosession og jam, og avsluttes lørdag kveld med en stor fest. Arrangøren sier de har store planer for Åre Send It, og håper å få til et større og bedre event neste år.

Publisert 29. august 2009 kl 00.00
Sist oppdatert 29. august 2009 kl 21.21
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen