Olav Fjære var eneste utøver som tok det største hoppet. Hoppet lå litt på siden av resten, noe som gjorde at han kun fikk et hopp i hvert run.
- Jeg ble overrasket over tredjeplassen, for jeg valgte en annen linje enn resten. Mange av hoppene var for krappe for meg, jeg liker store hopp bedre, forteller Olav.
Olav sikret tredjeplassen med flipwhip og double tailwhip. Han sier selv at dette er hans første ordentlige pallplass. På fjerdeplass kom nok en nordmann, Adrian Tell.
Åre Send It ble arrangert første gang i år. Eventet ble innledet torsdag med photosession og jam, og avsluttes lørdag kveld med en stor fest. Arrangøren sier de har store planer for Åre Send It, og håper å få til et større og bedre event neste år.