Ola Kjøren raskest på festningen

Ola Kjøren fra CK Victoria gikk helt til topps i Festningsrittet i Trondheim. Unge Kjøren gjorde det meste ut av hjemmebanefordelen og satt resten av norgeseliten på plass.

Sist oppdatert: 31. mai 2008 kl 22.50
Rask i starten Ola Kjøren ledet fra start til mål i Festningsrittet i Trondheim. Her tar han starten under fjorårets NM i Svelvik.
Rask i starten Ola Kjøren ledet fra start til mål i Festningsrittet i Trondheim. Her tar han starten under fjorårets NM i Svelvik.
Lesetid: 2 minutter

I det raske kortbanerittet på Festningen i Trondheim tok Ola Kjøren teten fra start. Ola har vist tidligere at han er en av våre aller beste, unge syklister og i Trondheim gikk han helt til topps.

Martin Bratland fra Team Etto Høydahl kom nærmest Ola, men Nes-syklisten måtte se den lokale helten nesten ett minutt foran seg i mål. På tredjplassen fulgte Drammens Lars Petter Stormo.

Martins lagkamerat i Team Etto Høydahl, Kristian Torgersen fulgte tett bak Lars Petter med en liten luke ned til fjorårets landeveiscupvinner, Greg Saw.

I kvinneklassen var det også lokalt i toppen. Hilde Larsen fra arrangørklubben TVK benyttet muligheten i norgescuplederen, Maria Kalnæs' fravær til å ta seieren. Veteranverdenmesteren Gjertrud Bøe fra Follo fulgte på andreplass foran Trude Wermskog Stormo fra Drammen.

I juniorklassen var det også nære på at det ble hjemmeseier, men Tønsbergs lynraske Franz Leonard Mustaparta ble for rask for arrangørklubbens Henrik Kippernes. Forhåndsfavoritt Andreas Gravdal fra Team Etto Høydahl fulgte på tredjeplass.

Rittet på Festningen i Trondheim gikk under flotte, tørre forhold og i strålende solsking. Den raske, men krevende løypa var populær hos såvel publikum som syklister og det ble utkjempet flere reale dueller.

Maraton i morgen

I morgen, søndag 1. juni er det klart for den første utgaven av Trondheims nye terrengmaraton, Markatråkket. Løypa som skal være både hard og morsom vil skille godt. Markatråkket er sesongens andre norgescupritt i maraton.

Se bilder fra rittet på forumet

og hos NRK, og på Ola Kjørens egen Flickr-side.

Resultater fra Festningrittet

Publisert 31. mai 2008 kl 00.00
Sist oppdatert 31. mai 2008 kl 22.50
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen