– Det er her Birken burde ha gått, sa flere av deltagerne i Terrengstyrken Craft 6-dagers etter gårsdagens 9 mil lange etappe fra Koppang til Hafjell. På spenstige og fine fjellstier gikk turen over to fjelloverganger, før innspurten ned utforløypa i Hafjell.
– Vi tenkte ikke over at vi hadde syklet 9 mil da vi kom i mål. I går var det bare moro, sa brødrene Stormo før start på dagens nestsiste etappe. De to brødrene som sykler for Team Anton sport og Drammen CK ligger på fjerdeplass sammenlagt i klassen for de under 80 år. I morgenkulda i dag startet de som alltid i korte bukser og med brede smil.
Det var Rune Høydahl og Kristian Torgersen som vant gårsdagen etappe. Duoen har nå en solid ledelse på Greg saw og Geir Lien som innehar andreplassen.
I veteranklassen er det til gjengjeld tett kamp om seieren. Ut på dagens monsteretappe hadde Kjell Karlsen og Steffan Repshus på Team Helium bare snaue fire minutter å gå på ned til Team Anton med Patrick Aaserud og Jan Olav Beitmyren.