Kickstart sesongen på Nesbyen

Våryr? Da bør du ta turen til Hallingdal neste helg! Shutling, kremstier, filmkonkurranse og super-D står på programmet når Nesbyen Freeride inviterer til camp.

Sist oppdatert: 29. april 2011 kl 00.00
Flying high: Ingen freeride-camp uten dropp. Denne "stigapen" ble bygget i påskehelgen. Alle foto: Nesbyen Trail Crew
Flying high: Ingen freeride-camp uten dropp. Denne "stigapen" ble bygget i påskehelgen. Alle foto: Nesbyen Trail Crew
Lesetid: 3 minutter

Stadig flere stisyklister og utforsyklister oppdager stiene på Nesbyen. Omtrent 400 høydemeter, gode muligheter for shutling, kremstier med doseringer, hopp og dropp gjør sitt til at Nesbyen snart bør døpes om til Nelsbyen. Nesbyen Trail Crew, med Ove Grøndal i spissen, har brukt påsken til å klargjøre enda flere løyper. Neste helg inviteres det til camp!

Nesbyen Freeride Camp

Følg med på forumet og facebook for siste info. Meld deg på til ridenesbyen@gmail.com i dag! Forhåndspåmeldte vil få førsteprioritert på shutling hvis det skulle bli fullt.

TERRENGSYKKEL benyttet påsken til å sjekke ut løypene på Nesbyen, og kan trygt anbefale alle å ta turen. Stiene er varierte og spennende, men felles for de alle er god flyt. Dette gjør at de er like morsomme enten du har stisykkel eller utforsykkel. Stisyklister anbefales å bytte til solide dekk, for oppoverbakker finnes ikke.

Nicolai, Santa Cruz og Trek stiller med demosykler, Contour stiller med utlånskameraer og premie til filmkonkurransen. Det blir shutling hele dagen lørdag og søndag, med en uformell super-D konkurranse på slutten av dagen lørdag. Start på toppen, målgang på puben.

Program

Programmet er sakset fra invitasjonen. Endringer i programmet kan forekomme. Følg med på facebook for siste nytt. Søk opp "Nesbyen Freeride Camp".

Vi vil dele stiene med alle og sparke i gang sesongen tidlig. Vi drar i gang en slags camp for alle som liker raske flytstier i nedoverbakke og åpen skog. Det blir en camp med løst program og god stemning.

Fredag:Kl 20 - Vi møtes på På Hjørnet pub. Si ifra at du har kommet. Betal transport. Få låne Contour GPS kamera om du ønsker det til filmkonkurransen eller egen filming. Ta en øl med folket å "get stoked".Kl 22 - Nesbyen Trail Crew trekker seg tilbake for kvelden å lader opp for lørdagen.

Lørdag:Kl 9 - Nesbyen Trail Crew er tilstede på Shell (ved Campen) å tar i mot de som kommer da. Betaling for transport osv.Kl 9:30 - Første shuttlebuss drar fra Shell til toppen. Buss nr 2 drar litt senre så vi får fin flyt i transporten.Midt på dagen - Det fyres grill på utsikten på toppen der leverandørene vil stå med sine sykler osv.Kl 16:30 - Super-D konkurranse fra toppen og helt ned igjen. Mye heder og ære står på spill.Kl 16:30 - Bussene drar hjem.Kl 16:40 - Vinneren av Super-D konkurransen er førstemann på pubben for afterbike øl i sola.20tiden - Vi samles på puben for kåring av vinner i filmkonkurransen, visning av bilder fra dagen, øl skrøner så lenge vi orker.

Søndag:Kl 10 - Første buss går fra Shell igjen. Nr 2 litt senere.Midt på dagen - Grill fyres igjen på utsikten på toppen.Kl 16 - Bussen drar hjem. Det gjør du også med et stort glis om munnen og en godsliten følelse i kroppen.

Publisert 29. april 2011 kl 00.00
Sist oppdatert 29. april 2011 kl 00.00
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen