FastRide i Knapstad

FastRide er konseptet hvor løypa er kort, teknisk, morsom og intens. Sist søndag tok vi turen til Knapstad/Hobøl i Østfold.

Sist oppdatert: 13. oktober 2010 kl 18.45
Erling loset alle gjennom en flott dag med myndig hånd.foto: Terje S Mork
Erling loset alle gjennom en flott dag med myndig hånd.foto: Terje S Mork
Lesetid: 1 minutter

I glødende høstfarger tok Erling og Stine oss imot med åpne armer og varm sveletakke midt i skauen. De hadde laget en morsom og teknisk rundløype på 3-4 minutter hvor store deler av den kunne beskues fra publikumsområdet rundt start.

20 menn og 5 damer stilte til start og etter to frittstående kvalikrunder ble det kjørt semifinale med 4 på start og de to beste til finale. Den tekniske løypa ga ikke mye rom for forbikjøringer, men det var tett hele veien. Eva var suveren i damenes finale, mens Atle og Per hadde mest krutt i beina blant gutta.

FastRide er et veldig involverende konsept hvor alle tilstede bare koser seg, en stor takk til arrangørene og de som møtte opp og gjorde dette til en fin og frisk høstdag.

Flere bilder og småprat finner du i Forumtråden

Til sist et eksempel på hvordan ikke vinne fairplay-prisen.(under trening, men dog, video nederst i artikkelen, video av TeddyTrB)

Hårete forbikjøring. Video: TeddyTrB

Tekst: Are TallakFoto : Terje S Mork

Publisert 11. oktober 2010 kl 00.00
Sist oppdatert 13. oktober 2010 kl 18.45
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen