Fastride i Deør-skogen

Fastride-konseptet returnerer til sitt opprinnelig arnested i helgen da Fastride Son/Deør-skogen blir arrangert av lokale ildsjeler. Nå med video fra løypa

Sist oppdatert: 4. november 2010 kl 13.35
DEØR CHALLENGE: Son-klanen har gjort klar en spennende løype.
DEØR CHALLENGE: Son-klanen har gjort klar en spennende løype.
Lesetid: 1 minutter

Arild på Sykkelboden i Son er mannen bak søndagens uhøytidelige miniritt. På forumet legger han premissene for arrangementet:

– Klanen i Son har lagt opp løypa og kan friste med mye fin flytsti med innslag av noen "crux"...., og ikke minst den feteste starten ever på en fastride....Runden er på 936m og er fullt mulig å sykles uten fotisett.Raskeste mann/kvinne vil anslå å bruke i underkant av 5 min. For i det hele tatt klare å være i nærheten av svelene til Stine på fastriden i Knapstad, tilbyr vi en meget variert meny... Vi står for grillpølser m/tibehør, vafler, boller, kaffe, kakao og toddy/saft.... Start og mål blir ved en flott bålplass inni Deørskogen. Der er det bra med sitteplasser og gapahuk om det skulle komme en regnskur.. Men vi bestiller barfrost og fint vær :-)Ta med familien ut på tur i skogen denne søndagen.

Fastride er et uhøytidelig rittkonsept som sykles som et utforritt eller temporitt der man sykler én og én på tid i en kort teknisk runde. Raskeste rundetid vinner. Enkelt og moro.

Finn mer informasjon på disksjonsforumet:

Publisert 3. november 2010 kl 00.00
Sist oppdatert 4. november 2010 kl 13.35
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen