Aron-åpning utsatt

Sesongåpningen i Aronsløypa i Drammen er utsatt.

Sist oppdatert: 7. mai 2009 kl 15.09
ENSOM MAJESTET: North Shore-elementet er ferdig, men mangler løype. Foto: Svenn Fjeldheim
ENSOM MAJESTET: North Shore-elementet er ferdig, men mangler løype. Foto: Svenn Fjeldheim
Lesetid: 1 minutter

Det er mange som klør etter å komme i gang med heissyklinga, men de må smøre seg med tålmodighet i noen ekstra dager. På grunn av sen leveranse av sykkelstativ, åpner Aronsløypa søndag 10. mai.

Les om åpningen her

Drammen Skisenter hadde stengt for sykling i 2008, på grunn av montering av ny stolheis. En ivrig gjeng jobber iherdig på dugnad med nye løyper, og fram til norgescuprittet i utfor 30. mai, er det naturlig nok norgescupløypa som får mest oppmerksomhet. Byggverket vi har bilder av her, er et element som ligger i området ved "Bollestien", en dugnadssti som dukket opp på slutten av 2007-sesongen.

I tillegg til helgeåpent, blir det en, kanskje to, åpne kvelder i uka.

Følg tråden på forumet.

Se drammen-skisenter.no

Publisert 28. april 2009 kl 00.00
Sist oppdatert 7. mai 2009 kl 15.09
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen