Aalrust-brødrene redigerer

Brødrene Henrik og Håkon Aalrust fra Asker Ck er like ivrige foran som bak kameraet. Fra NM har de laget disse filmene!To filmer

Sist oppdatert: 19. juli 2012 kl 10.47
ELDST: Henrik Lunder Aalrust er eldst av de to brødrene, og har så langt i år hatt en god sesong i juniorklassen. Foto: Privat
ELDST: Henrik Lunder Aalrust er eldst av de to brødrene, og har så langt i år hatt en god sesong i juniorklassen. Foto: Privat
Lesetid: 1 minutter

De to brødrene fra Slemmestad utenfor Oslo, Henrik og Håkon Lunder Aalrust er svært aktive, både på og av sykkelen. Den eldste av de to, Henrik, har hatt en god sesong i år. Han tok den gjeve førsteplassen sammenlagt i juniorklassen i G-Sport Terrengcupen, etter å ha vunnet Vestmarkrittet og Bukkerittet, samt hentet hjem andreplassen i Terrengsykkelrittet. Ellers i år har han to andreplasser og to tredjeplasser i United Bakeries Cup.

Også Håkon, den yngste av de to, vet også å plassere seg øverst på pallen. Han vant både Vestmarkrittet og Helgøytråkket, samt tok andreplassen i sin klasse i Terrengsykkelrittet.

Aktive også av sykkelen

De to brødrene er ikke bare aktive med trening og hvile. De driver også bloggen Aalrust Bike Brothers, og er ivrige med å lage filmer, samt ta bilder overalt hvor de ferdes.

Film fra NM

Under årets NM i Halden, var de begge oppe med kameraet. Resultatet ble disse to filmene, med innslag både fra rundbane og sprinten.

Publisert 19. juli 2012 kl 00.00
Sist oppdatert 19. juli 2012 kl 10.47
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen