De franske gutta tok hele pallen i menn elite. I dameklassen ble det dobbelt fransk på pallen. Det ble også fransk seier i kvinner junior med Leona Pierrini som tok bronse i VM sist helg, mens den nybakte verdensmesteren Oisin O’Callaghan fra Irland vant menn junior.
Det norske utfortalentet Mille Johnset kom på 12. plass i den første av to verdenscuprunder i Maribor i Slovenia i dag. Etter gode treningsrunder i løypa på onsdag fikk hun ikke noen optimal kvalifiseringsrun og heller ikke full klaff på finalen. Hun tryna to ganger.
– Det regnet masse under kvaliken, så forholdene var veldig annerledes enn på treningen. Jeg gjorde mange feil og det var bare kaos. Så målet for helga var topp ti og komme ned med en bra tid og et godt run, sier Johnset.
På finalen i dag ble fasiten altså 12. plass, til tross for to krasj underveis. I fjor kom Johnset på tredjeplass i verdenscuprunden i Maribor, men da syklet hun i juniorklassen.
Topp 3 kvinner elite
1. Marine Cabirou, Scott Downhill Factory/Frankrike, 3:43.595
2. Myriam Nicole, Commencal/Muc-Off by Riding/Frankrike, 3:49.710
3. Tracey Hannah, Polygon UR/Australia, 3:50.774
--
12. Mille Johnsen, Contintenal Atherton/Norge, 4:30.016
Topp 3 menn elite
1. Loris Vergier, Santa Cruz Syndicate/Frankrike, 3:07.903
2. Remi Thirion, Commencal/ Muc-Off by Riding/Frankrike, 3:10.555
3. Thibaut Daprela, Commencal/ Muc-Off by Riding/Frankrike, 3:10.902
Fullstendige resultater alle klasser
I morgen fortsetter verdenscupen med kvalifisering for neste runde i Maribor, mens finalen går på søndag. Siste runde i verdenscupen 2020 arrangeres i Lousa i Portugal 29. oktober til 1. november.