Har ikke fått testet dette på noe ritt enda, men benyttet det på 2 treningsturer. Først en flaske på en 2 timeres tur for å sjekke om det var drikkendes.
Er noe tykkere en vanlig energidrikke, smaker svakt sitron, egentlig ganske godt.
2 testtur var på onsdag, skulle besøke et vennepar som var på ei hytte på Budor(løten). Sendt samboer og unge avgårde i bilen og syklet selv opp på det som ble litt over 13mil på 4,5 time med kun 2 0,7 flasker med Prolong som drikke. Frokost før start var kun en porsjon med Formula1 shake, tok i tillegg en Bixit bar mens jeg sto og ventet på grønt lys under noe veiarbeid på RV24.
Gikk for det meste i sone1 på turen så ikke store energi forbruket, men føler at noe av egenskapen i produktet viste seg frem. Følte aldri meg noe tom for energi og var på en måte "mett" hele tiden. Blir moro å prøve det på et ritt hvor man trenger rask tilførsel av energi.
_________________________
www.jh-sykkel.no Påmeldte ritt 2013: 2.6 Landeveisbirken 8.6 Raumerrittet, 30.8 Ultrabirken